Záhadná pozemská entita

HBhistory Světová historie, zaměřeno na články, videa, fotografie. Otázky minulosti pyramid, války, indiánů, techniky, letectva, katastrof, vynálezů a událostí
HBhistory Podcast
Záhadná pozemská entita
Loading
/

Dobrý den vážení posluchači záhad. Dnes je na programu v pořadí další analýza záhadných bytostí.
Nejčastěji nalezneme zmínku o těchto záhadných entitách v tradičních pohádkách. Co ale nesmíme přehlédnout jsou dokonale zpracované staré řecké báje a mýty. Ty jak se zdá konkrétně preferují jednoho syna olympských bohů. Zda jde o právoplatného syna svého otce v podobě samotného boha Dia nebo je na řadě další adept z mýtů v podobě Herma. Tuto hypotézu nelze nijak vyvrátit ani potvrdit.

Proč byl právě nezbedný syn vlastním jménem Pan vyhnán z Olympu a poslán bloudit po okolních zemí. Tak o této popsané skutečnosti hovoří právě zcela jedna konkrétní řecká báje. Nás ale bude zajímat ta část která je věnována českým zemím. A co čert nechtěl půjde o jednu pověst z Německého Brodu. Tuto nalezneme v galerii obrázku kterou jsem uveřejnil pod pseudonymem.

Je tu i ta druhá část kterou musíme hledat na internetu. Tato popisuje někdy jednoho čerta a z další pověsti následně vyplyne to že jde i o docela malou skupinku čertů. Tato záhadná pověst z nedaleké Chotěboře popisuje setkání čerta s mnichem. Jak nám napoví překrásná socha Michala Olšiaka u samotného chotěbořského nádraží. Následuje třetí a předposlední část. Tato je věnována Satyrům jako celkem obrovské skupině popsaných entit na rozdíl od Pana který je popsán jako jeden jediný svého druhu. Přesto sdílejí stejný osud. Kdy Satyrové doprovázejí Pana na jeho cestách.

Naší dnešní úplně poslední zmínkou bude záhadný hrad HOUSKA.
I zde jak se píše vystupují celkem podobné bytosti. Kdosi hovoří o hradu jako o vchodu do jiné dimenze. V další části se hovoří o záhadné puklině a tunelu v podzemí který je dnes zazděn nebo zavalen.

Krátký hudební doprovod k dnešnímu tématu zde :
www.youtube.com/watch?v=23-bGjDUnTw

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Vážení posluchači děkuji Vám za pozornost. Dnešní čertovské téma připravil fotograf Jiří Zelenka „Wikimedia Commons“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory