Falzifikátor z Chicaga

Dobrý den vážení posluchači. Dnes hodlám provést pátrání na místě činu jako sám soukromý detektiv Sherlock Holmes a to v případě záhadné kopie z Chavín de Huántar. Letecky to z Chicaga je celkem nedaleko. Zato z Prahy nebo hřebenu Radhoště je to poměrně pěkný kousek cesty.

Vážím si záhadného muže „ X “ nejen jako umělce a českého vlastence. Právě proto když se vrátil domů a sochu českého rakeťáka nebo chcete-li „boha Slunce“ vytvořil. Zanechal nám tak kousek pradávné historie pro příští generace. Podobnou sochu boha Peruna bylo kdysi možné zahlédnout u paty Karlova mostu v centru Prahy. Je to však již velmi dávno. Proto jsem vytvořil moderní realitu samotného boha Slunce díky programu v počítači. Bruncvík se tak asi zlobit nebude, když mu stojí na jeho místě jen v naší nové úvaze.

Máme tu však jistý problém. Další portrét nám předvedl na obrázku ve své knize sám spisovatel Erich von Däniken. Je zde tak další rakeťák kterého vytvořil neznámý incký umělec. Jde tak o „hvězdného boha“. A aby toho nebylo málo je tu skoro poslední rakeťák samotných Maorů „Bůh Pourangahua“. Je zde tolik shodných prvků. Zda za tyto prvky mohou umělci. Tak to si prosím nastudujte v galerii obrázků.

Kdo si přečetl předešlá díla o raketskútru. Nalezl samotný raketskútr který pilotoval věhlasný Pourangahua. Podle jistých informací šlo o zlatého muže. Kdosi další objevil jeho raketskútr v dalekém Turecku. Nejen to nainstaloval jsem jeho postavu do raketskútru a to ve skafandru s hlavou z jiného knižního díla. Malá vsuvka na konec :

Galerie obrázků :

Audio nahrávka :

Děkuji Vám za pozornost a musíme se rozloučit. Další pokračování našeho slavného rakeťáka si necháme na jindy. Dnešní úvahu napsal pro magazín HBhistory stálý dopisovatel Jiří Zelenka „Wikimedia Commons“.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »
Sdílej HBhistory